Morate očistiti odpadne vode za celo naselje?
Upravljate penzion, hotel, restavracijo, dom za starejše občane...
in morate očistiti odpadne vode?
Rešitev je zanesljiva po meri naročnika izdelana mala čistilna naprava »HiPAF SAF«
Od posameznih hiš do celih naselij...
Zakaj izbrati malo čistilno napravo HiPAF sistem SAF?
Čistilna naprava je narejena po meri, da zadosti vsem zahtevam in potrebam naročnika
HiPAF SAF (ang. High Performance Aerated Filter - Submerged Aerated Filter)
Visoko učinkovita aerobna biološka čistilna naprava z biofiltracijo preko pritrjene biomase.
Čistilna naprava »HiPAF« združuje kombinacijo čiščenja odpadne vode s pritrjeno in suspendirano biomaso. S to kombinacijo čistilna naprava očisti odpadne vode pod vrednostmi predpisanih meja najbolj zahtevnih okoljskih standardov (vključno pod 5 mg/L amonijskega dušika, kjer je to zahtevano).
Čistilna naprava »HiPAF« sestoji iz 3 modulov: primarni usedalnik, aerobna stopnja in naknadni usedalnik. Odvisno od velikosti se lahko vsi moduli nahajajo v eni kompaktni čistilni napravi ali pa so ločeni kot posamezne enote.
Kompaktna čistilna naprava »HiPAF« (srednja vse v enem 60-250 PE).
Grafični prečni prikaz delovanja čistilne naprave »HiPAF« (srednja)
1. STOPNJA: Primarno usedanje
Primarni usedalnik je narejen skladno s standardom BS6297, ki zagotavlja ustrezni zadrževalni čas, da se pri procesu primarnega usedanja izloči 30 % vhodnega BPK5. Pri čistilnih napravah HiPAF pod 500 PE je shranjevanje blata integrirano v primarnem usedalniku. Primarni usedalnik je opremljen s več pregradami, ki preprečuje plavajočim snovem, da vstopijo v biološko stopnjo čiščenja. Vključuje tudi WPL Ltd. unikatni »feed forward« sistem zračne natege, ki omogoča nižanje nivoja v primarnem usedalniku v času nižjega pretoka dotoka. Na ta način je omogočen dodaten volumen v usedalniku, ki je na razpolago pri povečanem pretoku dotoka.
Primarni usedalnik čistilne naprave »HiPAF« v delovanju. Vedno je prisotna večja količina plavajočih snovi (skorja), ki se ob odvozu blata odstrani iz sistema.
2. STOPNJA: Biološko čiščenje (sistem SAF)
Po primarnem usedanju se zgornji del odpadne vode prelije v reaktor namenjen aerobnemu biološkemu čiščenju s pomočjo V preliva in preko posebne zračne natege za dodaten pretok v aerobno stopnjo v času nizkega dotoka. Pritrjena biomasa v sistemu za aerobno biološko čiščenje je razdeljena v več segmentov, da omogoča odpadni vodi dober stik z aktivno biomaso. Pretok v segmentih je vedno speljan od dna proti vrhu. Vsak segment za aerobno biološko čiščenje deluje kot »filter«, ki je napolnjen z velikimi plastičnimi nosilnimi elementi ki omogočajo rast biofilma tako za heterotrofne kot avtotrofne mikroorganizme (nitrifikatorje). Proces odstranjevanja ogljikovih spojin in proces nitrifikacije tako deluje stabilno tako pri pod obremenjenosti sistema kot tudi pri kratkotrajni povečani obremenitvi. Zrak za prezračenje biološke stopnje in vračanje odvečne biomase iz naknadnih usedalnikov se vpihuje preko talnih difuzorjev v vsak segment sistema za aerobno biološko čiščenje.
Velika prednost zaporedno vezanih segmentov napolnjenih z nosilnimi elementi je v tem, da čistilna naprava deluje optimalno tudi v času pod obremenjenosti. V času, ko ni dovolj obremenitve (priklop le npr.1/3 celotne obremenitve) je obremenitve v odpadni vodi dovolj le za prve segmente kjer se biofilm optimalno razvije in očisti odpadno vodo do največje možne stopnje. S povečano obremenitvijo se povečuje obremenitev na posamezni naknadni segment, ki se tako obraste z aktivno biomaso ter tako dodatno prispeva k čiščenju odpadne vode. Pri maksimalni obremenitvi, ki je enaka dimenzionirani obremenitvi so tako vsi segmenti porasli z biofilmom.
SAF - aerobna biološka stopnja v tovarni | SAF - aerobna biološka stopnja v obratovanju |
Nosilni elementi v aerobni stopnji so nasuti praktično v celotnem volumnu aerobne stopnje (nad 80 % polnitev), ki je ograjeno s posebnimi mrežami za zadrževanje nosilnih elementov.
Aktivna specifična površina nosilnih elementov je 220 m2/m3.
Povratno spiranje biomase iz nosilnih elementov ni potrebno saj je zagotovljen dovolj močan tok zraka, ki pomaga pri luščenju biomase iz preveč obraslih nosilnih elementov. Odvečno aktivno blato se nato usede v naknadnem usedalniku in nato s pomočjo zračne natege vrne v primarno stopnjo. Koncentracija kisika je v začetku aerobne stopnji okoli 4 mg/L, na koncu kjer pa je proces praktično končan pa je koncentracija kisika okoli 7 mg/L.
3. STOPNJA: Naknadno usedanje
Po končanem biološkem čiščenju se odpadna voda skupaj z biomaso prelije v naknadni končni usedalnik, kjer se biomasa usede na dno. Usedalnik je opremljen z zračno natego, ki neprestano črpa usedlo blato v primarni usedalnik, kjer se ponovno usede skupaj s primarnim blatom. Bistri iztok pa izteka gravitacijsko v iztočno cev.
Če vam način čiščenja ni razumljiv... |
Pokličite: 041 826 926 |
Pišite: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. |
www.bet365.com best odds.